ZUMBA FITNESS W POLSCE!

Kiedy ostatnio na zajęciach fitnessowo-tanecznych bawiłeś się tak dobrze?!

W polskich klubach fitness i w szkołach tańca od jakichś dwóch lat coraz większą popularnością cieszą się zajęcia o nazwie Zumba. Nadal jednak bardzo często można usłyszeć pytanie „A co to takiego ?” Otóż Zumba Fitness to zainspirowany rytmami latynoskimi nowatorski, dynamiczny i niezwykle skuteczny program fitnessowo-taneczny, oparty na połączeniu treningu cardio z podstawowymi krokami merengue, salsy, cumbii, reggaetonu czy samby, świetnej zabawie oraz dużej dawce pozytywnej energii.

Na całym świecie Zumba bije rekordy popularności – obecna jest już w 110 krajach, gdzie ponad 10 milionów „zumboholików” każdego dnia entuzjastycznie uczestniczy w zajęciach zlokalizowanych w ponad 90 000 obiektów sportowych. Wśród zumboentuzjastów można znaleźć takie gwiazdy jak Madonna, Shakira, Jenifer Lopez, Kirstie Alley, Natalie Portman, Victoria Beckham czy nawet Michelle Obama!

Także na rynku polskim ta forma aktywności fizycznej staje się z dnia na dzień bardziej popularna. Coraz więcej kobiet związanych ze środowiskiem fitness i z tańcem, ale także i te, które dopiero szukają odpowiedniej dla siebie aktywności fizycznej, odnajduje się właśnie w Zumbie. Formuła zajęć przypomina imprezę taneczną, podczas której można poznać podstawowe kroki różnych stylów, pobawić się, odreagować stresy, a nawet pośpiewać czy pokrzyczeć! Umiejętnie wplecione w proste choreografie taneczne elementy treningu cardio i treningu oporowego sprawiają, że zajęcia te są bardzo efektywne – traci się na nich do 600 kalorii, można też ładnie wymodelować sylwetkę i w znaczący sposób poprawić ogólną kondycję fizyczną!

Coraz częściej mówi się o fenomenie zumby, której wpływ widoczny jest nie tylko w zmianie wyglądu fizycznego kobiet, ale także można go dostrzec w przemianach zachodzących w ich psychice. Panie uczestniczące w zajęciach nie tylko dobrze się bawią i odreagowują stresy, ale także zmienia się ich samoocena i podejście do życia – leczą się z kompleksów, nabierają większej pewności siebie, stają się bardziej otwarte na innych, uczą się akceptować i podkreślać swoją kobiecość, a także po prostu lubić siebie! Stają się dużo bardziej atrakcyjne we własnych oczach – pod względem zewnętrznym, jak i wewnętrznym, co w konsekwencji sprawia, że tak zaczynają być postrzegane przez środowisko.

Oczywiście program Zumba Fitness nie jest przeznaczona wyłącznie dla kobiet. Widać to najlepiej oglądając filmy z zajęć prowadzonych w USA czy Europie Zachodniej – tam panowie stanowią jakieś 20% ćwiczących. W Polsce na zajęciach zumby zdecydowanie dominują panie, mamy jednak nadzieję, że z czasem panowie przekonają się i do tej formy aktywności fizycznej.

Za powstaniem tego innowacyjnego programu, który odmienił życie milionów ludzi stoi geniusz twórczy Alberto „Beto” Pereza… i przypadek!

„Beto” rozpoczął swoją przygodę z tańcem już jako młody chłopiec w rodzinnym Cali w południowej części Kolumbii. Swoje umiejętności bardzo szybko zaczął wykorzystywać do opłacania rachunków przygotowując choreografie dla lokalnych artystów. Po ukończeniu prestiżowej Brazylijskiej Akademii Tańca Marii Sanford został instruktorem specjalizującym się w tańcach latynoamerykańskich. Dzięki swojemu zainteresowaniu fitnessem został również dyplomowanym trenerem osobistym, a także instruktorem zajęć rekreacji ruchowej. Pewnego dnia przybywszy do klubu zorientował się, że zostawił w domu płytę wykorzystywaną do prowadzonych przez niego zajęć aerobiku. Pobiegł więc do samochodu, wyjął z plecaka klika taśm ze swoją ulubioną muzyką latynoską i improwizując poprowadził swoje pierwsze zajęcia Zumby, które od początku spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i entuzjazmem!

Skąd wzięła się ta niezwykła popularność?

Stosowane w programie Zumba Fitness kroki taneczne, oparte o trening cardio, są łatwe do wykonania  i prowadzą do rzeźbienia sylwetki.  Na zajęciach panuje luźna atmosfera zabawy, co sprawia, że nawet osoby nie tańczące i nie mające wcześniejszych doświadczeń fitnessowych łatwo się na nich odnajdują i chętnie wracają. Na dodatek już po krótkim czasie zaczynają widzieć efekty „ćwiczenia”! Kolejny atut to gorąca, pełna energii oraz wakacyjnych i klubowych skojarzeń muzyka latynoska.

Główne elementy Zumba Fitness, dzięki którym zajęcia te są tak popularne to:

  • Świetna zabawa! Zumba to „zakamuflowana gimnastyka”. Uczestnicy zajęć dobrze się bawią nie zdając sobie sprawy z tego, że ćwiczą. Stąd bierze się pozytywne nastawienie, radość i entuzjazm!
  • Nietypowa formuła– specjalnie przygotowywana muzyka, ruchy i całe choreografie odbiegają znacznie od typowej formy zajęć tak fitnessowych, jak i tanecznych
  • Efektywność – Zumba to program opierający się na treningu cardio, wykorzystujący  komponenty treningu oporowego/rzeźbiącego dla modelowania sylwetki i osiągnięcia pożądanej sprawności fizycznej. Podczas godziny zajęć uczestnicy mogą stracić nawet do 600 kalorii!!! Dodatkowo zwiększa się ogólna kondycja i wydolność organizmu, poprawia praca serca, a także wzrasta optymizm i dobre samopoczucie!
  • Entuzjazm i pozytywna energia – uczestnicy zajęć wychodzą z nich naładowani ogromną dawką pozytywnej energii płynąca z gorących rytmów latynoskich (salsa, cumbia, reggaeton, merengue), a także z samej formuły zajęć, opartej na dobrej zabawie. Nie zapominajmy także o tym, że podczas każdej formy aktywności fizycznej nasz organizm wytwarza endorfiny, tzw. hormony szczęścia wpływające na dobry nastrój i samopoczucie. Po zajęciach zumby efekt ten jest po prostu spotęgowany działaniem dodatkowych czynników!
  • Łatwość – Zumba jest przeznaczona praktycznie dla każdego. W treningu mogą uczestniczyć osoby bez przygotowania, o różnej sprawności fizycznej i w zasadzie każdym wieku. Jest to możliwe dzięki formule połączenia kroków podstawowych i zabawy.

Oczywiście dokładnie tej samej oferty nie można skierować do dziecka; wysportowanej dwudziestolatki; kobiety w średnim wieku, która przez wiele lat nie uprawiała żadnej aktywności fizycznej czy do osób starszych. Dlatego autorzy programu Zumba Fitness stworzyli specjalne propozycje dla różnorodnych grup – i w ten sposób postała Zumba, Zumba Toning, Aqua Zumba, Zumbatomic i Zumba Gold.

Zumba® (klasyczna)– jest formą najbardziej uniwersalną i skierowaną do najszerszej grupy odbiorców. Opiera się na połączeniu treningu cardio z podstawowymi krokami latynoskich stylów tanecznych i formule świetnej, energetycznej i dynamicznej zabawy. W luźnej, imprezowej atmosferze uczestnicy zajęć wykonują proste, łatwe do powtórzenia układy choreograficzne oparte na krokach 4 podstawowych tańców: cumbii, salsy, merengue, reggaetonu (dla urozmaicenia wprowadzane są dodatkowo także inne style taneczne, takie jak samba, cha-cha, tango, bellydance, bolywood, twist, rock and roll, flamenco, batchata czy afro). Dzięki elementom treningu cardio ćwiczący spalają dużą ilość kalorii, modelują sylwetkę, poprawiają kondycję, odreagowują stresy i naładowują się dużą dawką pozytywną energii i uśmiechu.

Zumba® Toning – to bardziej zaawansowana forma zumby, skierowana do osób o trochę wyższym stopniu sprawności fizycznej, pragnących skoncentrować się na rzeźbieniu sylwetki, spalaniu większej ilości kalorii oraz treningu wzmacniającym połączonym z typowymi dla zumby krokami tanecznymi. Podczas treningu odbywającego się w klimacie imprezy latynoskiej wykorzystywane są specjalne, lekkie ciężarki – spełniające również rolę instrumentu muzycznego podobnego do maracas, które nie tylko pomagają uwydatnić pracę mięśni, wzmocnić określone partie ciała takie jak ramiona, mięśnie brzucha czy ud, ale także podkreślić rytm.

Zumba Gold® – to program skierowany do osób starszych, a także dla wszystkich, którzy długo nie praktykowali żadnej aktywności fizycznej lub ze względu na problemy z nadwagą, stawami czy kręgosłupem mają ograniczone możliwości treningowe. Zajęcia oparte są na podobnej formule, co Zumba klasyczna, a podstawowa różnica dotyczy intensywności, tempa i czasu trwania zajęć (35-40 min, inne zajęcia od 50 do 75 min). W przypadku tej formy treningu wydłużono także element rozgrzewki i cool down. W Zumbie Gold przewidziano także ćwiczenia, które są przeznaczone dla uczestników o bardziej ograniczonej sprawności fizycznej, np. dla osób poruszających się na wózkach.

Zumbatomic® – to oferta przeznaczona wyłącznie dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, oparta na bardzo dynamicznej i energetycznej formule zabawy zainspirowanej rytmami latynoskimi, połączonej z treningiem cardio. Zajęcia oparte są na choreografiach i utworach muzycznych stworzonych specjalnie dla tego programu, wykorzystujących podstawowe rytmy i kroki hip-hopu, reggaetonu, cumbii czy salsy, w które wpleciono elementy fitnessu, gier i zabaw. Rodzice chętnie zapisują swoje dzieci na tego typu zajęcia nie tylko dlatego, że Zumbatomic oferuje uczestnikom treningu świetną zabawę i mnóstwo radości. Zajęcia te promują wśród dzieci zdrowy tryb życia, poprawiają ich metabolizm, sylwetkę, koordynację ruchową, kształtuje i rozwijają kreatywność, wyobraźnię, a także pamięć. Dodatkowo dzieci uczą się dyscypliny, pracy w grupie, odpowiedzialności, szacunku, zaufania oraz rozwijają pewność siebie i nawiązując przy okazji nowe kontakty z rówieśnikami.

Zumba® in the Circuit – to oferta zumby dla osób bardzo aktywnych fizycznie, które chcą połączyć 30 minutowy, niezwykle intensywny, obwodowy trening wzmacniający z krokami tanecznymi wykorzystywanymi w Zumbie i zabawą przy rytmach latynoskich. Trening ten pozwala w znacznym stopniu przyśpieszyć metabolizm, spalić dużą ilość kalorii, wzmocnić siłę mięśni, zwiększyć wydolność organizmu przy możliwości równoczesnego cieszenia się formułą zajęć zumby.

ANETA KORNECKA

Aneta jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Pedagogiki. Sport jest nieodłączną częścią jej życia. Przetańczyła ponad dziesięć lat w Klubie Sportowym Grawitacja w Piasecznie zdobywając m.in. Mistrzostwo Polski w formacji Disco Dance w 2002r. Ukończyła kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalizacją Nowoczesne Formy Gimnastyki Fitness w 2007r. (Uprawnienia wydane przez Ministra Sportu i Turystyki). Następnie uzyskała dyplom Instruktora Pilates. Uczestniczyła w licznych warsztatach- Fitness Dance Workshop: Afro, Latino, Street Dance & Hip Hop, Belly Dance. Lubi zarażać swoją pozytywną energią i uśmiechem. Prowadzi zajęcia wzmacniające – ABT, TBC, PŁASKI BRZUCH oraz taneczne ZUMBĘ FITNESS. Z naszym klubem związana jest od 2008 roku!

AGNIESZKA MARCINKOWSKA

Studentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od najmłodszych lat związana ze sportem. Od 2010 roku licencjonowany sędzia koszykówki. Tańczy odkąd pamięta. Początkowo taniec traktowała jako hobby ale z czasem stał się jej pasją i sposobem na życie. Od 2013 roku licencjonowany Instruktor Zumba® Fitness oraz tancerka w teatrze tańca Mimo Wszystko – Andrew Crew. Od 2015 roku licencjonowany Instruktor Zumba® Kids & Zumba ® Kids Jr. Nieustannie poszerza swoją wiedze i umiejętności w zakresie tańca poprzez liczne warsztaty oraz szkolenia miedzy innymi Zumba Kids & Zumba Kids Jr. Boost.

CENNIK KARNETÓW 2018

KARNETFITNESS/PILATES/ JOGA
(do 60 min.)
JOGA
(90 min)
4 wejścia w miesiącu120 zł140 zł
8 wejść w miesiącu160 zł200 zł
12 wejść w miesiącu200 zł220 zł
OPEN200 zł*/250 zł200 zł*/250 zł
Karnet OPEN UCZEŃ & STUDENT
(za okazaniem legitymacji,
do 26 r.ż.)
150 zł*/200 zł150 zł*/200 zł
Karnet SENIOR
(po 65 r.ż. za okazaniem legitymacji)
150 zł*/200 zł150 zł*/200 zł
Wejście jednorazowe35 zł40 zł
Wejście jednorazowe - dzieci30 zł-
Trening indywidualny150 zł170 zł

*Cena dotyczy karnetu zakupionego na 6 miesięcy!

Promocje

Jesteś naszym stałym Klientem? Ćwiczysz przez cały rok? Nawet jeśli na oba pytania odpowiedziałeś NIE nasza oferta jest właśnie dla Ciebie
Płacąc z góry oszczędzasz nawet 540 zł, to się opłaca!

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
ZUMBA
Aneta
19:30
20:20

Środa

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
ZUMBA
Aneta
19:30
20:20

Środa

No events available!